Nalezli jsme 8 výsledků


ČLÁNEK:

Disociální porucha osobnosti - když druzí jsou jen věci

Stalo se vám někdy, že na vás člověk působil chladně, s nezájmem o vaše cítění a bezohledně ke společenským normám, pravidlům a závazkům? Nesuďte ho, možná trpí disociální poruchou osobnosti.

ČLÁNEK:

Anankastická porucha osobnosti

Nejistota, úzkost, paličatost, puntičkářství a perfekcionismus. Co je zač anankastická porucha osobnosti? Jak přistupovat k lidem s touto poruchou?

ČLÁNEK:

Schizoidní porucha - jak ji rozpoznat a léčit?

Hlavní projev této poruchy je distancování od okolí a stáhnutí do svého vnitřního světa samoty nebo fantazie. Jedinec se snaží uzavírat do sebe, protože nerozumí lidem kolem něj. Ne každý samotář však trpí schizoidní poruchou osobnosti.

ČLÁNEK:

Kdo je asociál?

Představte si hlavní „záporáky“ z filmů, jako je Mechanický pomeranč, Mlčení jehňátek či Temný rytíř. Pokud se tyto postavy pokusíme charakterizovat, objevíme zřejmě několik společných rysů. Krutost, opovrhování zákony, nepřítomnost výčitek svědomí. Jedny z...

ČLÁNEK:

Jaký je život s poruchou osobnosti?

Naše osobnost nám připadá zcela vlastní a přirozená. Jak se tedy máme postavit k poruchám osobnosti? Co to vlastně znamená, že někdo trpí poruchou osobnosti?

24. srpna 2014 16:24 | Zuzana Janáčková deprese úzkost

ČLÁNEK:

Když emoce nelze zvládnout aneb život s hraniční poruchou osobnosti

Impulzivita, intenzivní vztahy končící nejčastěji nepěkným rozchodem a tendence k sebepoškozování. Tak by se dala nejjednodušeji popsat hraniční porucha osobnosti. Jak vypadá život s ní?

10. června 2014 19:29 | Jaroslav Pustina porucha osobnosti

AKCE:

Seminář: Poruchy osobnosti

Seminář ze série podzimních vzdělávacích seminářů Psychiatrické kliniky 1. LF a VFN.

17. prosince 2014 14:00 porucha osobnosti

AKCE:

Práce s klientem s hraniční poruchou osobnosti

Náplní kurzu je teoretické pozadí poruchy a specifika práce s klientem s hraniční poruchou osobnosti. Kurz je akreditován MPSV - PC/SP/VP.

18. listopadu 2014 09:00 porucha osobnosti

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.