Nalezli jsme 8 výsledků


ČLÁNEK:

Disociální porucha osobnosti - když druzí jsou jen věci

Stalo se vám někdy, že na vás člověk působil chladně, s nezájmem o vaše cítění a bezohledně ke společenským normám, pravidlům a závazkům? Nesuďte ho, možná trpí disociální poruchou osobnosti.

ČLÁNEK:

Anankastická porucha osobnosti

Nejistota, úzkost, paličatost, puntičkářství a perfekcionismus. Co je zač anankastická porucha osobnosti? Jak přistupovat k lidem s touto poruchou?

ČLÁNEK:

Schizoidní porucha - jak ji rozpoznat a léčit?

Hlavní projev této poruchy je distancování od okolí a stáhnutí do svého vnitřního světa samoty nebo fantazie. Jedinec se snaží uzavírat do sebe, protože nerozumí lidem kolem něj. Ne každý samotář však trpí schizoidní poruchou osobnosti.

ČLÁNEK:

Kdo je asociál?

Představte si hlavní „záporáky“ z filmů, jako je Mechanický pomeranč, Mlčení jehňátek či Temný rytíř. Pokud se tyto postavy pokusíme charakterizovat, objevíme zřejmě několik společných rysů. Krutost, opovrhování zákony, nepřítomnost výčitek svědomí. Jedny z...

6. listopadu 2014 14:54 | Adéla Plechatá kriminalita vrah

ČLÁNEK:

Jaký je život s poruchou osobnosti?

Naše osobnost nám připadá zcela vlastní a přirozená. Jak se tedy máme postavit k poruchám osobnosti? Co to vlastně znamená, že někdo trpí poruchou osobnosti?

ČLÁNEK:

Když emoce nelze zvládnout aneb život s hraniční poruchou osobnosti

Impulzivita, intenzivní vztahy končící nejčastěji nepěkným rozchodem a tendence k sebepoškozování. Tak by se dala nejjednodušeji popsat hraniční porucha osobnosti. Jak vypadá život s ní?

10. června 2014 19:29 | Jaroslav Pustina porucha osobnosti

AKCE:

Seminář: Poruchy osobnosti

Seminář ze série podzimních vzdělávacích seminářů Psychiatrické kliniky 1. LF a VFN.

17. prosince 2014 14:00 porucha osobnosti

AKCE:

Práce s klientem s hraniční poruchou osobnosti

Náplní kurzu je teoretické pozadí poruchy a specifika práce s klientem s hraniční poruchou osobnosti. Kurz je akreditován MPSV - PC/SP/VP.

18. listopadu 2014 09:00 porucha osobnosti

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.