Nalezli jsme 5 výsledků


ČLÁNEK:

Nepodceňujme boreliózu

Jaro a léto jsou období značného výskytu a aktivity klíšťat. Jednou z velmi nepříjemných komplikací napadení tímto hmyzem je borelióza. Ta může vést k velice závažným následkům včetně depresí a demence. Ne všichni jí však věnují patřičnou pozornost.

4. července 2016 20:12 | MUDr. Helena Kučerová borelióza demence

ČLÁNEK:

Vedro a lidé s demencí

V posledních dnech zažíváme v naší republice tropické teploty, které mnohdy dosahují až rekordních hodnot vysoko nad 30 stupňů Celsia. V těchto vedrech trpí celá příroda, rostliny, živočichové i lidská populace. Nejvíce jsou ohroženi ti nejslabší: malé děti...

ČLÁNEK:

Trpíme digitální demencí, nebo lidstvu naopak roste inteligence? Ro...

Psychiatr Cyril Höschl se pokusil objasnit problematiku, podle které si postupně vyklikáváme mozek z hlavy. Používáním digitálních médií se zbavujeme duševní práce. Jsme tedy digitálně dementní? Poslechněte si celý rozhovor!

12. června 2014 16:18 | Barbora Koldová demence rozhovor

ČLÁNEK:

Ginko Biloba - náš všestranný pomocník

Víte, že přípravky s extrakty z jinanu dvoulaločného (Gingko biloba) patří k nejprodávanějším rostlinným doplňkům stravy na světě? Jinan dvoulaločný si své zasloužilé místo v lékařství hájí již tisíce let a mohlo by se zdát, že nás nemůže už ničím překvapit.

20. května 2014 00:00 | Jana Nevoránková kognitiva paměť

ČLÁNEK:

Seznamte se, Alzheimerova choroba

"Jak že se to jmenuje ten Němec, co mi schovává věci?" Možná i Vy máte zkušenost s Alzheimerovou chorobou. Pro příbuzné (ani pro nemocné) to není situace zrovna lehká. Bohužel i v České Republice ji trpí více než 120 000 lidí, víte jak se projevuje?

9. dubna 2014 10:59 | Jaroslav Pustina kognitiva paměť

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.