Nalezli jsme 15 výsledků


ČLÁNEK:

VZPoura úrazům: Již čtyři roky bojujeme proti dětským úrazům

Nikdo z nás si asi nedokáže představit, jaké to je být doživotně upoutaný na invalidní vozík. Jsou však mezi námi i tací, kteří nejen že se dokázali s tímto hendikepem zdárně vyrovnat, ale ještě se rozhodli udělat vše pro to, aby se druhým nestalo totéž, co...

27. listopadu 2019 12:01 | Adam Hazucha děti úrazy

ČLÁNEK:

Když dítě trpí aneb problém sexuálního zneužívání

Sexuálně zneužité dítě? To se opravdu děje i v naší společnosti? Kdo by byl schopen něco takového udělat a proč? Kolik dětí trpí? A jak můžeme pomoci i my?

11. ledna 2015 21:51 | Eva Kulhánková zneužívání prevence

ČLÁNEK:

Děti a mladiství napříč kulturami

Mimo specifika psychodiagnostiky dětí a mládeže odpovídal Dr. Thein i o životě dětí jiných kultur a problémech na cestě za dospělostí. Co způsobuje násilí na školách a známé případy dětských zabijáku.

26. října 2014 20:01 | Michael Tesař dítě diagnostika

ČLÁNEK:

Trápí vás nekonečné hádky a napětí v rodině? Pomoci může rodinná te...

Rodina je důležitá pro každého a významně nás ovlivňuje v našem životě. Její správné fungování je základem pro duševní pohodu. To platí dvojnásob pro rodiny s dětmi. Konstruktivnímu řešení rodinných problémů se věnuje rodinná terapie. Podívejte se, zda by n...

28. září 2014 14:00 | Tereza Mahdalová rodinná terapie chování

ČLÁNEK:

Již za několik týdnů začíná škola. Přečtěte si, jak lze dítě motivo...

Řekněme si to narovinu, pokud by nás nemotivoval obraz hezké budoucnosti, v mnoha situacích bychom se vůbec nedonutili učit. Každý rodič se snaží své dítě motivovat k učení správným způsobem. Ale existuje vůbec nějaký správný způsob?

17. srpna 2014 19:29 | Nikola Bosoková motivace děti

ČLÁNEK:

Jste prostřední dítě? Pak čtěte, jaká je vaše sourozenecká konstelace

Psychologové tvrdí, že postavení v rodině má zásadní význam pro budoucnost dítěte. Co je na tom pravdy u druhorozených, tedy prostředních dětí?

11. srpna 2014 15:06 | Mgr. Andrea Matysková sourozenci děti

ČLÁNEK:

Je ADHD jen omluvou pro nevychované dítě?

Děti nevydrží chvíli v klidu, neplní povinnosti, ve škole si na ně stěžují a vy už nevíte, co s nimi. Jde jen o běžné strasti rodičovství nebo je na místě zvážit poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD)?

ČLÁNEK:

Rodiče často nepoznají, že je jejich dítě obětí šikany

Dítěti se nechce do školy, vymlouvá se a je ochotno udělat takřka cokoli, aby tam nemuselo. Problém může vězet v šikaně. Jak ji odhalit a následně postupovat?

6. května 2014 17:00 | Klára Kučerová škola násilí

ČLÁNEK:

Důležitost vztahu mezi matkou a dítětem před narozením

Když se našich maminek zeptáme na vztah, který k nám chovaly ještě před narozením, určitě nám dokážou odpovědět. Dokážete ale vy odpovědět na to, jak jste se cítili v matčině lůně?

21. dubna 2014 14:30 | Nikola Bosoková děti těhotenství

ČLÁNEK:

Pomočování u dětí je nutné řešit včas s lékařem

Pomočování u dětí je velice choulostivý, ovšem častý problém mnoha rodin. Jemožno se enurézy zbavit? Slyšeli jste o enuretickém alarmu? Pokud ne, rozhodně čtěte dál.

8. dubna 2014 18:08 | Renáta Mikulová enuretický alarm děti

AKCE:

Duševní onemocnění u dětí – jak je rozeznat a možnosti pomoci

Rozeznat psychické potíže (psychické onemocnění) u dítěte je často komplikované. Může se tak zpozdit poskytnutí potřebné odborné péče. Pro zlepšení citlivosti k rozeznání těchto potíží a k rozšíření rejstříku možností, jak se zachovat ku prospěchu dítěte, ...

7. prosince 2015 09:00 děti dětská psychoterapie

AKCE:

Dětská a dorostová psychiatrie

Psychiatrická klinika 1. LF UK a VFN pořádá pravidelné semináře. Seminář se koná vždy ve středu od 14.00 do 15.30 hod. v knihovně Psychiatrické kliniky a je přístupný odborné veřejnosti. Tento týden je na programu dětská a dorostová psychiatrie K účasti ...

25. listopadu 2015 14:00 děti psychiatrie

AKCE:

Teorie a praxe skupinové práce s problémovými žáky

Ve středu 22. dubna Vás zveme na třetí z cyklu workshopů, který pro nás připravil Mgr. David Vaněk, Ph.D., a který je nazvaný Teorie a praxe skupinové práce s problémovými žáky.

22. dubna 2015 09:00 děti škola

AKCE:

Duševní onemocnění u dětí – jak je rozeznat a možnosti pomoci

Rozeznat psychické potíže (psychické onemocnění) u dítěte je často komplikované. Může se tak zpozdit poskytnutí potřebné odborné péče. Pro zlepšení citlivosti k rozeznání těchto potíží a k rozšíření rejstříku možností, jak se zachovat ku prospěchu dítěte, v...

8. prosince 2014 09:00 děti

AKCE:

Chat s osobností na téma: Pohřešované děti

V rámci pořadu Sama doma na ČT1 od 12:30 máte možnost chatovat s Pavlem Capratou na téma: Pohřešované děti. Položit otázku můžete již nyní!

21. května 2014 12:30 děti

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.