Nalezli jsme 17 výsledků


ČLÁNEK:

Když hudba léčí aneb Co dokáže muzikoterapie

Hudba dokáže navrátit do běžného života pacienty s poruchami učení, řeči nebo pohybu. Pomáhá ale i lidem, které trápí běžný stres, nespavost nebo úzkosti. Léčivých účinků hudby, tance i hry na hudební nástroje, jako je kytara či ukulele, se proto využívá v ...

ČLÁNEK:

Řekněte svému strachu Baf (…a táhni)!

Různé obavy jsou každodenní součástí našich životů. Strachujeme se, zda přijdeme včas do práce, jestli jsme udělali to či ono rozhodnutí správně, proč manžel přišel z práce později než obvykle. Je ale strach opravdu jen nepřítel, se kterým musíme válčit po ...

25. dubna 2017 22:42 | Pavlína Doležalová konference strach

ČLÁNEK:

Smíšená úzkostná a depresivní porucha - když se problémy promíchají...

Cítím úzkost. Neznám její důvod ani se nevztahuje k ničemu konkrétnímu. Prostě je. Taky se cítím smutně. Dalo by se říct, že trpím depresemi. Nejsou tak závažné, že by mi ničily život, ale stejně se mi vracejí. Trpím úzkostnou a depresivní poruchou.

18. května 2015 22:33 | Zuzana Janáčková antidepresiva anxiolytika

ČLÁNEK:

Arachnofobie - úzkost z pavouků

Arachnofobie patří k jedné z nejznámějších fobií. Mnoho lidí si dovede přeložit její název, ovšem málokdo už ví něco o jejích příčinách nebo léčbě. Pojďte se s námi podívat na arachnofobii trochu jinak než jen na strach z pavouků.

29. března 2015 21:34 | Renáta Mikulová Arachnofobie KBT

ČLÁNEK:

Katatymně imaginativní psychoterapie - může Vám pomoci?

Představy a sny jsou mocným klíčem k lidskému nevědomí a často se využívají v terapii. Zavřete oči, relaxujte a nechte svoji fantazii, aby promluvila za vás. Můžete se o sobě dozvědět věci, které jste celé roky nemohli vyjádřit slovy.

13. března 2015 20:36 | Kristýna Sarisová úzkost relaxace

ČLÁNEK:

Nyktofobie - strach ze tmy

Bojíte se chodit z práce ve tmě sami domů? Pokud ano, jedná se o zcela přirozený strach o vaši osobu. Co když se ale tento strach rozšíří a bojíte se ve vlastním bytě nebo ve své posteli, které jsou symboly bezpečí?

1. února 2015 20:52 | Renáta Mikulová úzkost nyktofobie

ČLÁNEK:

Fobie

Strach z nebezpečných věcí je součástí našeho života. Co se ale stane, pokud je strach příliš silný a vede k tomu, že se jedinec musí vyhýbat věcem či situacím, kterých se obvykle lidé nebojí? Omezuje-li významně strach náš život,jedná se už o fobii.

8. ledna 2015 21:25 | Tereza Mahdalová úzkost agorafobie

ČLÁNEK:

Když je člověku úzko...

„Buší mi srdce, cítím sucho v ústech a začíná mě přemáhat malátnost. Strach mě obepíná od hlavy až k patám. Chci utéct, ale dál stojím a zaobírám se tím divným pocitem uvnitř sebe.“ Vidíte se v tom? Potom by vás mohla zajímat přičina, projevy a hlavně zbave...

ČLÁNEK:

Život za sklem aneb derealizace

Jaký je život kdesi na hranici mezi životem a smrtí? Prožívat minimum emocí a mít stálý pocit vytrženosti ze světa? Jaké to je být derealizovaný?

19. září 2014 13:46 | Jaroslav Pustina antidepresiva anxiolytika

ČLÁNEK:

Podzimní deprese aneb stále jen prší, prší a prší...

Blíží se podzim, dny se zkracují, ochlazuje se a babího léta se nedočkáme. Pokud to na vás působí skličujícím dojmem, tak věřte, že nejste jediní. Psychiatři pro tento druh deprese mají dokonce samostatnou diagnózu - sezónní depresivní porucha. Lidově řečen...

13. září 2014 13:48 | Michael Tesař úzkost antidepresiva

ČLÁNEK:

Eutanázie: Osvobození nebo vražda?

Případ Rumburské nemocnice, kde sestra usmrtila pacientku, opět oživil debatu o eutanázii jako legitimním způsobu ukončení života. Právně jde o problém relativně jednoduchý ale co na to etika?

29. srpna 2014 14:00 | Jaroslav Pustina umírání eutanázie

ČLÁNEK:

Jaký je život s poruchou osobnosti?

Naše osobnost nám připadá zcela vlastní a přirozená. Jak se tedy máme postavit k poruchám osobnosti? Co to vlastně znamená, že někdo trpí poruchou osobnosti?

ČLÁNEK:

Co když se něco strašného stane? Stále přítomná obava generalizovan...

Cítíte neustálé obavy o bezpečnost sebe a svých blízkých? Cítíte často bušení srdce a pocity na omdlení? Nedokážete se uvolnit? Možná trpíte generalizovanou úzkostnou poruchou.

ČLÁNEK:

Nezapomněl jsem zamknout dveře?

Stalo se vám někdy, že jste si po cestě do práce pokládali myšlenky, zda jste opravdu zamkli byt a všechno řádně vypnuli? Napadaly vás myšlenky ohledně návratu a překontrolování bytu? Pojďte si přečíst, kdy jsou tyto myšlenky již poruchou.

1. srpna 2014 20:43 | Renáta Mikulová kompulze obsese

ČLÁNEK:

Agorafobie aneb strach z otevřených prostranství

Dovede si představit, že byste přestali cestovat veřejnými dopravními prostředky nebo přestali navštěvovat obchody a jiná společenská místa? Lidé s agorafobií právě takto žijí...

1. července 2014 10:47 | Renáta Mikulová agorafobie strach

ČLÁNEK:

Posttraumatická stresová porucha

Silné trauma pro člověka představuje velmi zatěžující situaci. Co se ale skrývá za opravdu velkými traumaty a jak se člověk může vypořádat s posttraumatickou stresovou poruchou?

25. května 2014 12:33 | Michael Tesař úzkost

ČLÁNEK:

Sociální fobie aneb jaké je to bát se lidí

Stažené hrdlo, bušení srdce, zpocené ruce, třes, přeskakující hlas... Sociální fobie dokáže člověka paralyzovat, znemožňuje mu seznamovat se s ostatními a narušuje jeho společenský život.

20. dubna 2014 14:33 | Tereza Mahdalová fóbie úzkost

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.