Nalezli jsme 7 výsledků


ČLÁNEK:

Psychiatrie stále druhořadá?

Psychiatrii dělám čtyřicet let. Dalo by se očekávat, že společnost za tu dobu vyspěje a bude se na náš obor dívat jako na každou jinou lékařskou disciplínu. Ale chyba lávky. Psychiatrie a psychiatrický pacient je stále něco druhořadého. Jak dlouho ještě?

ČLÁNEK:

Co je tzv. "organická halucinóza"?

Slyšet hlasy a vidět neznámé lidi nemusí nutně jen lidé trpící psychotickým onemocněním. Tyto zážitky mohou mít i lidé s různě poškozeným mozkem. Mluvíme zde o organické halucinóze.

11. května 2015 22:13 | Jaroslav Pustina schizofrenie blud

ČLÁNEK:

Sledují vás tajní aneb paranoia

Svět řídí Svobodní Zednáři, NSA ví o každém našem pohybu, manželka určitě spí se sousedem a zrovna nedávno zase viděli Lochnesku... Paranoidní bludy v praxi si leckdy razí cestu světem poměrně snadno. Jaká je ale podstata těchto konspirací z hlediska psycho...

21. srpna 2014 20:43 | Zuzana Janáčková schizofrenie paranoia

ČLÁNEK:

Schizofrenie není rozdvojená osobnost

Bludný svět, bizarní halucinace a ztráta kontaktu s realitou. Takový je život člověka se schizofrenií. Čím déle zůstává v tomto neskutečném světě, tím spíše se z něj už nevrátí. Jak mu lze pomoci?

17. května 2014 19:00 | Jaroslav Pustina psychóza schizofrenie

AKCE:

Beseda o schizofrenii s lidmi s diagnózou schizofrenie

Nenechte si ujít příležitost nahlédnout do duše člověka se schizofrenií a bipolární afektivní poruchou. Nový úhel pohledu vám nabídnou přednášející ze Sdružení Práh, kteří se sami s těmito duševními poruchami potýkají.

16. prosince 2015 19:00 schizofrenie beseda

AKCE:

Schrizofrenie očima lékaře a pacienta

ak se schizofrenie projevuje? Umíme ji spolehlivě rozpoznat? Proč nemocní neužívají ordinované léky? Co může moderní psychiatrie nemocným se schizofrenií nabídnout? Přednáška přinese odpovědi nejen na tyto otázky.

15. dubna 2015 17:00 psychiatrie schizofrenie

AKCE:

„CESTY KE ZDRAVÍ……………...?“

VIDA o. s. srdečně zve zájemce o vystoupení z nejrůznějších závislostí, zájemce o postupné převzetí zodpovědnosti za vlastní tělesné i duševní zdraví na besedu – setkání hledačů vlastních cest ke zdraví, pomocníků na cestě i nejširší veřejnost.

25. dubna 2014 17:00 schizofrenie léky

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.