Nalezli jsme 8 výsledků


ČLÁNEK:

Těhotenství a léky

V těhotenství je nejlepší, když žena žádné léky nebere, pokud je to možné. Ale jsou situace, kdy žena otěhotní v době, kdy léky již užívá, nebo je třeba léky podat akutně. Hrozí pak dítěti nějaké nebezpečí?

ČLÁNEK:

Rozhovor s Lucií Machovou na téma: Psychika a snaha o těhotenství

Mgr. Lucie Machová, psycholožka a absolventka komplexního psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii. Ve své praxi se věnuje převážně psychoterapii dospělých. Je zakladatelkou projektu „Podpora mateřství“, který oslovuje ženy, muže i páry a nabízí jim p...

11. září 2015 20:31 | Barbora Koldová těhotenství rozhovor

ČLÁNEK:

Náhradní těhotenství

Dne 14. srpna 2015 vyšel na internetu na Novinkách.cz článek o otřesném případu nechtěného postiženého dítěte odnošeného náhradní matkou, který poukazuje na legislativní i etické problémy tohoto způsobu lidského rozmnožování. Článek mě inspiroval k několika...

ČLÁNEK:

Co je slyšet v děloze?

Působí hudba přímo na dítě, nebo je matka prostředníkem v přenášení pocitů z hudby? Co vše slyší nenarozené dítě uvnitř matčina těla? Odkdy začíná dítě vnímat sluchové podněty? Jakou hlasitost mají okolní zvuky a co už je pro dítě škodlivé? Například P. Říč...

ČLÁNEK:

Postinterrupční syndrom

Jak už sám název napovídá, článek se zabývá charakteristickým chováním a prožíváním, které se objevuje u některých žen, jež musely, z nejrůznějších důvodů, podstoupit uměle vyvolaný potrat, čili interrupci.

ČLÁNEK:

Strach z porodu. Čeho se ženy nejvíce obávají?

Tokofobie neboli strach z porodu. Jedná se o přirozenou reakci mysli nebo o neadekvátní úzkost? Čeho se ženy nejvíce obávají a jak těmto myšlenkám čelit?

7. srpna 2014 16:36 | Renáta Mikulová těhotenství porod

ČLÁNEK:

Celá 4% rodiček mají sebevražedné sklony

Hormonální nerovnováha po porodu může vyústit v nebezpečnou laktační psychózu. Celá 4% rodiček mají sebevražedné sklony. Co způsobuje tyto stavy?

27. dubna 2014 12:00 | Klára Kučerová porod deprese

ČLÁNEK:

Důležitost vztahu mezi matkou a dítětem před narozením

Když se našich maminek zeptáme na vztah, který k nám chovaly ještě před narozením, určitě nám dokážou odpovědět. Dokážete ale vy odpovědět na to, jak jste se cítili v matčině lůně?

21. dubna 2014 14:30 | Nikola Bosoková děti těhotenství

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.