Nalezli jsme 5 výsledků


ČLÁNEK:

Nebojte se vysvědčení

Vysvědčení není strašák, se kterým by se dítě mělo bát přijít domů. Jak připravit děti na na špatné vysvědčení a jak je naopak správně odměnit, když domů přinesou dobré známky?

18. června 2016 19:52 | Klára Kučerová výchova trest

ČLÁNEK:

Mateřské pouto

Norské obyvatele před několika lety vyděsila a pobouřila zpráva o týrání malého chlapce, kdy sociální úřad nezasáhl včas a chlapec byl nakonec utýrán. Tyto události vedly k přísněji stanoveným normám norského sociálního úřadu (veřejně známý jako Barnevernet...

ČLÁNEK:

Obohacování slovní zásoby

S moderní dobou, kdy děti více vysedávají u televizních obrazovek či u počítačů a tabletů, a méně komunikují se svými vrstevníky i s rodiči, je často vidět u dětí nedostatečná slovní zásoba a obecně slabší verbální dovednosti. Nedokáží se pořádně vyjádřit, ...

ČLÁNEK:

Nadané dítě

Jaký podíl má na nadání dítěte rodinné prostředí a jaký výjimečné geny? Jedná se jen o dědictví genů nebo může rodina ovlivnit dítě výchovou tak, že z něj vyroste kvalifikovaný dospělý?

24. února 2015 22:17 | Mgr. Andrea Matysková výchova nadání

ČLÁNEK:

Když se řekne bilingvizmus…

Dnešní doba vyžaduje vychovávat děti tak, aby co nejdříve ovládaly cizí jazyk. Proto rodiče začínají s výukou cizího jazyka u svých dětí už v předškolním věku. Lze jim tyto snahy doporučovat?

18. ledna 2015 22:14 | Klára Kučerová výchova bilingvismus

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.