Nalezli jsme 10 výsledků


ČLÁNEK:

Psychiatrie stále druhořadá?

Psychiatrii dělám čtyřicet let. Dalo by se očekávat, že společnost za tu dobu vyspěje a bude se na náš obor dívat jako na každou jinou lékařskou disciplínu. Ale chyba lávky. Psychiatrie a psychiatrický pacient je stále něco druhořadého. Jak dlouho ještě?

ČLÁNEK:

Psychiatrické minimum jako „antidotum“

Jsou tomu právě dva roky, co vyšla moje třetí a nejmilejší knížka Psychiatrické minimum – knížka pro laiky a „pro unavenější a zklamanější psychiatry“.

19. prosince 2015 20:36 | MUDr. Helena Kučerová psychiatrie recenze

ČLÁNEK:

Nahradí psychiatry počítač?

Základem diagnostické práce i terapie v psychiatrii je vztah mezi lékařem a pacientem. A podstatou tohoto vztahu je oboustranná důvěra. Může tedy počítač diagnostikovat a léčit duševně nemocné?

ČLÁNEK:

Psychiatrie – strašák, nebo taškařice?

Ani jedno, ani druhé. Psychiatrie je plnohodnotný medicínský obor, potřebný jako každý jiný, jako chirurgie, gynekologie, interna, oční, zubní atd. Jenže stojí na této příčce významnosti ve společnosti skutečně? Zaujímá skutečně ve veřejnosti takové místo, ...

28. června 2015 14:12 | MUDr. Helena Kučerová psychika psychologie

ČLÁNEK:

Káva, čaj, pervitin, extáze, kokain... drogy zvané psychostimulancia

Každému občas dochází energie a potřebuje se vzchopit. Někdo sáhne po legálních látkách a jiný propadne závislosti na těch nelegálních. Přečtěte si o mechanismu účinku psychostimulancií!

10. září 2014 14:00 | Kristýna Sarisová závislost psychiatrie

ČLÁNEK:

Otec transpersonální psychologie Stanislav Grof v Praze – den druhý

Druhý den přednášky profesora Stanislava Grofa se nesl ve znamení interpretace obrazů namalovaných během holotropních sezení a představení pohledu transpersonální psychologie na současné dění ve světě a povahu lidské agrese.

ČLÁNEK:

Otec transpersonální psychologie Stanislav Grof v Praze – den první

První den své dvoudenní přednášky věnoval prof. Grof shrnutí klíčových témat transpersonální psychologie.

AKCE:

Dětská a dorostová psychiatrie

Psychiatrická klinika 1. LF UK a VFN pořádá pravidelné semináře. Seminář se koná vždy ve středu od 14.00 do 15.30 hod. v knihovně Psychiatrické kliniky a je přístupný odborné veřejnosti. Tento týden je na programu dětská a dorostová psychiatrie K účasti ...

25. listopadu 2015 14:00 děti psychiatrie

AKCE:

Schrizofrenie očima lékaře a pacienta

ak se schizofrenie projevuje? Umíme ji spolehlivě rozpoznat? Proč nemocní neužívají ordinované léky? Co může moderní psychiatrie nemocným se schizofrenií nabídnout? Přednáška přinese odpovědi nejen na tyto otázky.

15. dubna 2015 17:00 psychiatrie schizofrenie

AKCE:

STANISLAV GROF v České republice 2014

Dvoudenní přednáška Stanislava Grofa na téma: Návrh zásadní revize psychiatrie, psychologie a psychoterapie založený na výzkumu vědomí trvajícího půl století. Přednáška je určena laické i odborné veřejnosti.

30. srpna 2014 10:00 psychoterapie psychiatrie

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.