Nalezli jsme 8 výsledků


ČLÁNEK:

Umění jako…

„Umění je jako slunce, které se taky nikomu nevtírá. Když zatáhnete záclony a zavřete okenice, tak vám slunce do bytu neleze, jenomže je to vaše chyba, pane, že chcete žít potmě“ – tento krásný citát pochází od Jana Wericha, který zdá se mi krásně vystihl j...

ČLÁNEK:

Emoční inteligence

Už jste se někdy ve svém okolí setkali s někým, o kom jste věděli, že jeho IQ je velice nadprůměrné, ale přitom není v životě úspěšný? Možná je na vině jeho emoční inteligence.

7. prosince 2014 21:07 | Andrej Hřešan inteligence emoce

ČLÁNEK:

Žárlivost a jak s ní žít

Jistě jste se již někdy setkali s žárlivostí. Ať už jste byli subjektem žárlivosti, v pozici žárlivého nebo pouhý pozorovatel. Žárlivost není nic příjemného a není snadné s ní nebo vedle ní žít.

ČLÁNEK:

Jak se vyrovnat s bolestí rozchodu?

„Co bude dál? Jak dokážu žít bez ní?“ Plánovali jste společnou budoucnost, domácnost i děti. Teď je vše pryč a Vy nevíte, jestli budete někdy schopni znovu k někomu cítit něco tak intenzivního. Konec vztahu. Událost, kterou doprovází tíživý pocit, že to už ...

ČLÁNEK:

Čím jsou způsobeny výkyvy nálad?

Jak se projevuje emočně labilní člověk? Je labilita porucha nebo charakterová zvláštnost? Zjistěte, co je to vlastně emoční labilita!

27. července 2014 13:43 | Ondřej Novák emoce nálada

ČLÁNEK:

Antidepresiva aneb chemie ovlivňující naše emoce

Smutná nálada, málo energie, neschopnost prožívat radost, pocit bezcennosti, nechuť k jídlu, snížené sebevědomí, myšlenky na sebevraždu. Kdy se stává obyčejný smutek neobyčejným a je třeba pomýšlet na depresi ?

9. července 2014 00:05 | Jana Nevoránková deprese antidepresiva

AKCE:

Konference na téma: Moc emocí

Již XII. Celostátní konference ČASP, z.s., nese název Moc emocí: Psychologie emocí a citů každodenní lidské zkušenosti. Konference je zaměřena na tematickou oblast, které byl v ČR na akademické půdě poskytován dosud jen omezený prostor. Emoce, nálady, poci...

27. března 2015 15:00 emoce konference

AKCE:

Zvládání emocí vnitřně a v interakcích

Kurz je zaměřený na získání praktických dovedností, jak zacházet s emocemi u sebe a v interakcích s druhými. Teorii emocí zprostředkovává především v kontextu praktických cvičení.

11. prosince 2014 09:00 emoce relaxace

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.