Nalezli jsme 8 výsledků


ČLÁNEK:

Smíšená úzkostná a depresivní porucha - když se problémy promíchají...

Cítím úzkost. Neznám její důvod ani se nevztahuje k ničemu konkrétnímu. Prostě je. Taky se cítím smutně. Dalo by se říct, že trpím depresemi. Nejsou tak závažné, že by mi ničily život, ale stejně se mi vracejí. Trpím úzkostnou a depresivní poruchou.

18. května 2015 22:33 | Zuzana Janáčková deprese úzkost

ČLÁNEK:

Larvovaná deprese - deprese těla

Skleslá a špatná nálada, ztráta energie, pocity smutku a beznaděje a další projevy jsou jasnými příznaky deprese. Co když se ale deprese projeví na tělesné rovině bez psychických příznaků?

16. března 2015 15:23 | Kristýna Sarisová deprese antidepresiva

ČLÁNEK:

Léčba deprese aneb jak překonat nekonečný smutek

Kožená pohovka. Police v koupelně plné antidepresiv. Třesoucí se tělo, kterým probíhá elektrický proud. Někomu z nás se možná vybaví filmy jako je Requiem za sen. Ale je to opravdu jen výmysl filmových režisérů? Jak doopravdy probíhá léčba depresivních nálad?

25. listopadu 2014 18:56 | Adéla Plechatá deprese antidepresiva

ČLÁNEK:

Život za sklem aneb derealizace

Jaký je život kdesi na hranici mezi životem a smrtí? Prožívat minimum emocí a mít stálý pocit vytrženosti ze světa? Jaké to je být derealizovaný?

19. září 2014 13:46 | Jaroslav Pustina deprese úzkost

ČLÁNEK:

Podzimní deprese aneb stále jen prší, prší a prší...

Blíží se podzim, dny se zkracují, ochlazuje se a babího léta se nedočkáme. Pokud to na vás působí skličujícím dojmem, tak věřte, že nejste jediní. Psychiatři pro tento druh deprese mají dokonce samostatnou diagnózu - sezónní depresivní porucha. Lidově řečen...

13. září 2014 13:48 | Michael Tesař deprese smutek

ČLÁNEK:

Co když se něco strašného stane? Stále přítomná obava generalizovan...

Cítíte neustálé obavy o bezpečnost sebe a svých blízkých? Cítíte často bušení srdce a pocity na omdlení? Nedokážete se uvolnit? Možná trpíte generalizovanou úzkostnou poruchou.

15. srpna 2014 14:36 | Jaroslav Pustina obsese úzkost

ČLÁNEK:

Antidepresiva aneb chemie ovlivňující naše emoce

Smutná nálada, málo energie, neschopnost prožívat radost, pocit bezcennosti, nechuť k jídlu, snížené sebevědomí, myšlenky na sebevraždu. Kdy se stává obyčejný smutek neobyčejným a je třeba pomýšlet na depresi ?

9. července 2014 00:05 | Jana Nevoránková deprese antidepresiva

ČLÁNEK:

Depresí trpí dva ze tří sebevrahů, včetně Marka Vašuta. Podívejte s...

Populárního herce Marka Vašuta přivedly deprese až na hranici života a smrti. Neúspěšný pokus o sebevraždu ho donutil k léčení duševní choroby, která si stále víc vybírá krutou daň proto, že společnost je ještě málo informovaná o její podstatě. Deprese se n...

8. června 2014 10:42 | Barbora Koldová deprese video

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.