Nalezli jsme 9 výsledků


ČLÁNEK:

Projevy Aspergerova syndromu

Jistý vědec napsal: „V dnešní době, kdy je každý hnán hlavně výkonem a produktivitou, je pravděpodobné, že u dětí budeme pozorovat více znaků Aspergerova syndromu a to z důvodu nerovnováhy mezi logikou a emocemi, kdy je kladen hlavní důraz na logiku, a emoc...

ČLÁNEK:

Kdy je dítě zralé na školu?

Nástup do první třídy je pro dítě i rodinu velkým mezníkem v životě. Život dostává nový rozměr, dítěti se dostává mnoho dalších možností k seberozvoji, ale také nastupují první povinnosti. Jak poznat, kdy je dítě zralé na vstup do školy, a kdy by bylo naopa...

ČLÁNEK:

Vývoj řeči skrze její spoluurčující faktory

Řečová komunikace je fascinující lidskou schopností a je nazývána "hraniční zónou" mezi člověkem a zvířetem. Jedná se ale také o schopnost, díky níž se může lidstvo pokoušet o navázání komunikace s odlišnými světy. Co vše ale ovlivňuje učení se řeči?

16. června 2015 22:12 | Mgr. Andrea Matysková dítě řeč

ČLÁNEK:

Separační úzkost

Sotva máma odejde, děťátko vyvádí, jakoby ji už nemělo spatřit. I přes naše snahy jej uklidnit však miminko stále křičí a nedá se utišit. Prochází obdobím, které se nazývá separační úzkost.

14. prosince 2014 21:36 | Nela Střádalová dítě separace

ČLÁNEK:

Pedofilie

Pedofilie je jedním ze společensky nejzavrhovanějších fenoménů. Je ale opravdu každý pedofil nebezpečný? A kolik jich vlastně mezi námi žije? Pojďme nahlédnout pod pokličku mediálních iluzí a dozvědět se o této deviaci fakta.

9. prosince 2014 21:08 | Jaroslav Pustina pedofilie dítě

ČLÁNEK:

Syndrom týraného dítěte CAN

Týraní dítěte je pro většinu z nás jen obtížně představitelné. Už při čtení těchto slov nám naskakuje husí kůže a tak často raději zavíráme oči. Jakých podob ale vlastně může nabývat týrání dítěte? Co vše za ním stojí a jak lze pomoci týraným dětem?

4. prosince 2014 20:23 | Mgr. Andrea Matysková dítě CAN

ČLÁNEK:

Děti a mladiství napříč kulturami

Mimo specifika psychodiagnostiky dětí a mládeže odpovídal Dr. Thein i o životě dětí jiných kultur a problémech na cestě za dospělostí. Co způsobuje násilí na školách a známé případy dětských zabijáku.

26. října 2014 20:01 | Michael Tesař děti chování

ČLÁNEK:

Arteterapie: Když umění léčí

"Dílo je velké jen tehdy, když bylo stvořeno z nejvnitřnější nevyhnutelnosti, pod tlakem, jemuž se nedalo odolat, pro potřebu autora a jen pro ni, pro jeho růst, a ne aby podalo obstojnou ukázku obratnosti a šikovnosti jeho prstů." F.X.Šalda

7. června 2014 18:46 | Jaroslav Pustina psychoterapie dítě

ČLÁNEK:

Aspergerův syndrom: Když inteligence vítězí nad sociálními dovednostmi

Lidé s Aspergerovým syndromem potřebují konkrétnost. A svět není konkrétní. Je barevný, nevyzpytatelný, měnící se... Konkrétnost je ale jediný záchytný bod pro jejich vlastní existenci na světě.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.