Nalezli jsme 17 výsledků


ČLÁNEK:

Nepodceňujme boreliózu

Jaro a léto jsou období značného výskytu a aktivity klíšťat. Jednou z velmi nepříjemných komplikací napadení tímto hmyzem je borelióza. Ta může vést k velice závažným následkům včetně depresí a demence. Ne všichni jí však věnují patřičnou pozornost.

4. července 2016 20:12 | MUDr. Helena Kučerová demence deprese

ČLÁNEK:

Dřevo se listem odívá

Dřěvo sě listem odievá, slavíček v keřku spievá…tak začíná krásná středověká milostná píseň opěvující jaro. Jaro, kdy po zimě příroda ožívá, květinky se derou zpod příkrovu hlíny a sněhu a stromy a keře pučí a kvetou. Ptáčci zpívají, vyvádějí mladé, a mláďa...

18. dubna 2016 23:16 | MUDr. Helena Kučerová deprese smutek

ČLÁNEK:

Diagnóza: chronický únavový syndrom

Trvalá únava, horečka, zvětšené lymfatické uzliny, bolesti halvy a kloubů a další příznaky definují chronický únavový syndrom, který postihuje nervovou soustavu člověka. Co je chronický únavový syndrom a jak se s ním vypořádat?

ČLÁNEK:

Když se člověk stane obětí znásilnění...

Co mám dělat? Jak se to mohlo stát mně? Proč mi to udělal? Co když to někdo zjistí? Jak mám teď žít? Mám to někomu říct? Co když to udělá i někomu dalšímu? Okolo znásilnění existuje mnoho podobných otázek. A na každou otázku je odpověď.

21. května 2015 21:53 | Zuzana Janáčková deprese trauma

ČLÁNEK:

Smíšená úzkostná a depresivní porucha - když se problémy promíchají...

Cítím úzkost. Neznám její důvod ani se nevztahuje k ničemu konkrétnímu. Prostě je. Taky se cítím smutně. Dalo by se říct, že trpím depresemi. Nejsou tak závažné, že by mi ničily život, ale stejně se mi vracejí. Trpím úzkostnou a depresivní poruchou.

18. května 2015 22:33 | Zuzana Janáčková deprese úzkost

ČLÁNEK:

Demonstrativní sebevražda - lze jí zabránit?

Sebevražda, to je známé společenské tabu. Známým druhem je tzv. demonstrativní sebevražda. Mnoho lidí si ovšem myslí, že daná osoba na sebe chce jen upozornit a tímto způsobem se zviditelnit. Přečtěte si o tom, že toto klišé není až tak pravdivé.

31. března 2015 20:07 | Renáta Mikulová deprese sebevražda

ČLÁNEK:

Larvovaná deprese - deprese těla

Skleslá a špatná nálada, ztráta energie, pocity smutku a beznaděje a další projevy jsou jasnými příznaky deprese. Co když se ale deprese projeví na tělesné rovině bez psychických příznaků?

16. března 2015 15:23 | Kristýna Sarisová deprese antidepresiva

ČLÁNEK:

Léčba deprese aneb jak překonat nekonečný smutek

Kožená pohovka. Police v koupelně plné antidepresiv. Třesoucí se tělo, kterým probíhá elektrický proud. Někomu z nás se možná vybaví filmy jako je Requiem za sen. Ale je to opravdu jen výmysl filmových režisérů? Jak doopravdy probíhá léčba depresivních nálad?

25. listopadu 2014 18:56 | Adéla Plechatá deprese antidepresiva

ČLÁNEK:

Skleslost má své jméno. Seznamte se s anhedonií...

Občas je každý unavený a nic ho nebaví. Co když se ale z tohoto pocitu stane každodenní realita? Co znamená, když se o někom řekne, že je anhedonický?

22. září 2014 14:00 | Ondřej Novák deprese smutek

ČLÁNEK:

Život za sklem aneb derealizace

Jaký je život kdesi na hranici mezi životem a smrtí? Prožívat minimum emocí a mít stálý pocit vytrženosti ze světa? Jaké to je být derealizovaný?

19. září 2014 13:46 | Jaroslav Pustina deprese úzkost

ČLÁNEK:

Podzimní deprese aneb stále jen prší, prší a prší...

Blíží se podzim, dny se zkracují, ochlazuje se a babího léta se nedočkáme. Pokud to na vás působí skličujícím dojmem, tak věřte, že nejste jediní. Psychiatři pro tento druh deprese mají dokonce samostatnou diagnózu - sezónní depresivní porucha. Lidově řečen...

13. září 2014 13:48 | Michael Tesař deprese smutek

ČLÁNEK:

Eutanázie: Osvobození nebo vražda?

Případ Rumburské nemocnice, kde sestra usmrtila pacientku, opět oživil debatu o eutanázii jako legitimním způsobu ukončení života. Právně jde o problém relativně jednoduchý ale co na to etika?

29. srpna 2014 14:00 | Jaroslav Pustina deprese úzkost

ČLÁNEK:

Jaký je život s poruchou osobnosti?

Naše osobnost nám připadá zcela vlastní a přirozená. Jak se tedy máme postavit k poruchám osobnosti? Co to vlastně znamená, že někdo trpí poruchou osobnosti?

24. srpna 2014 16:24 | Zuzana Janáčková deprese úzkost

ČLÁNEK:

Antidepresiva aneb chemie ovlivňující naše emoce

Smutná nálada, málo energie, neschopnost prožívat radost, pocit bezcennosti, nechuť k jídlu, snížené sebevědomí, myšlenky na sebevraždu. Kdy se stává obyčejný smutek neobyčejným a je třeba pomýšlet na depresi ?

9. července 2014 00:05 | Jana Nevoránková deprese antidepresiva

ČLÁNEK:

Depresí trpí dva ze tří sebevrahů, včetně Marka Vašuta. Podívejte s...

Populárního herce Marka Vašuta přivedly deprese až na hranici života a smrti. Neúspěšný pokus o sebevraždu ho donutil k léčení duševní choroby, která si stále víc vybírá krutou daň proto, že společnost je ještě málo informovaná o její podstatě. Deprese se n...

8. června 2014 10:42 | Barbora Koldová deprese video

ČLÁNEK:

Celá 4% rodiček mají sebevražedné sklony

Hormonální nerovnováha po porodu může vyústit v nebezpečnou laktační psychózu. Celá 4% rodiček mají sebevražedné sklony. Co způsobuje tyto stavy?

27. dubna 2014 12:00 | Klára Kučerová deprese psychóza

ČLÁNEK:

Seznamte se, Alzheimerova choroba

"Jak že se to jmenuje ten Němec, co mi schovává věci?" Možná i Vy máte zkušenost s Alzheimerovou chorobou. Pro příbuzné (ani pro nemocné) to není situace zrovna lehká. Bohužel i v České Republice ji trpí více než 120 000 lidí, víte jak se projevuje?

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.