Oidipovské období - hledání zdrojů (řešení kořenů našich vzorců v partnerských vztazích)

psychoterapie bodyterapie partnerské vztahy

Ve vývojovém období 3-5 let, zvaném oidipovské, se pokládají základy naší pohlavní identity i základy vztahu k druhému pohlaví. V tomto věku psychosexuální vývoj dospívá k raně genitálnímu stádiu a projevuje se mimo jiné zalíbením dítěte v rodiči opačného pohlaví. To, nakolik je tato probouzející se erotická síla v dítěti přijata či odmítnuta ze strany rodičů, pak má velký vliv i v dospělosti na to, nakolik jsme napojeni na hluboké zdroje, které jsou s tímto obdobím spojeny. A to se pak projevuje především v oblasti partnerských vztahů.

 Datum konání:
14. května 2014 18:15 až 18. května 2014 14:30
 Místo konání:
Dům jógy, Hlavice 15, Hlavice, 463 48
 Cena:
4 900 Kč - více informací v obsahu
 Registrace:
Nutná - obratem
 Přednášející:
Mona Lisa Boyesen

Obsah kurzu

Kurz nabídne možnosti, jak s tématy oidipovského období pracovat terapeuticky, a protože bude sebezkušenostní, také nabízí možnost zpracování toho, co v tomto období neproběhlo optimnálně. Je tedy vhodný jako pro terapeuty, tak pro ty, kdo hledají větší naplnění v partnerském vztahu nebo se jim partnerské vztahy nedaří. Kurz je tedy určen všem zájemcům. Kurz se bude zaměřovat na praktická cvičení a psychoterapeutické techniky, které pomáhají se znovu spojit s pozitivními životními silami erosu v nás, pokud jsme je museli v dětství v sobě potlačit a nemohli jsme je prožívat jako veskrze pozitivní.

Přednášející

Lektorka Mona Lisa Boyesen se věnuje této problematice dlouhodobě a má velkou schopnost témata z tohoto období probouzet. Mona Lisa Boyesen - lektorka psychoterapeutického výcvikuMona Lisa Boyesen, nar. 1945 v Norsku, dcera zakladatelky biodynamické psychoterapie Gerdy Boyesen a spolutvůrkyně tohoto směru psychoterapie zaměřené na tělo, zakladatelka Evropské školy biodynamické psychoterapie E.S.B.P.E. v Lübecku. Více než 30 let je výcvikovou trenérkou biodynamické psychoterapie a pracuje jako psychoterapeutka a supervizorka. V současnosti žije v Dánsku a vede semináře a výcviky po celé Evropě. V České republice je součástí lektorského týmu dlouhodobého psychoterapeutického výcviku v biodynamické psychoterapii a současně zde vede kurzy svého vlastního přístupu k péči o miminko pod názvem Alpha nursing.

 

Důležité informace

Místo

Seminář se koná v ubytovacím zařízení Dům jógy Hlavice cca 15 km od Mnichova Hradiště. Začátek je první den v 18:15 h večeří, program začíná v 19 h. Konec poslední den ve 14-14:30 obědem. Pracovat budeme intenzivně, každý den v časech 9:30-13:30, 15:30-19 a 20-22 h. Oficiálně celkem 40 výukových hodin (1 výuková hodina = 45 min). Ale tím, jak lektorka pracuje s nadšením a vášnivě, obvykle účastníci dostanou více hodin výuky než jenom ty oficiálně plánované.

Cena

Cena je 4.900 Kč a je splatná ve dvou splátkách. 1. splátka ve výši 1.200 Kč spolu s přihláškou, 2. splátka ve výši 3.700 Kč v termínu 14 dnů před začátkem kurzu. Viz i storno podmínky v části Přihlášky a platba. Je možné zaplatit spolu s přihláškou rovnou plnou cenu 4.900 Kč. Kromě uvedené ceny účastníci platí přímo na místě zvlášť cenu za ubytování a plnou penzi (cca 550 Kč/den, celkem 4 dny) a podíl na pronájmu sálu (cca 200 Kč za celý pobyt). Pokud jste v nepříznivé finanční situaci, ale máte vážný zájem o tento kurz, nemůžeme bohužel poskytnout slevu, ale je možné se případně individuálně domluvit na splátkách tak, že část ceny doplatíte až v době po konání kurzu. V takovém případě kontaktujte organizační asistentku kurzu, kontakt viz níže.

Kde se akce koná?

Je pro Vás akce zajímavá? Dejte o ní vědět přátelům.

Diskuse 

 0 příspěvků

Přidat nový příspěvek

Přidání nového příspěvku

Pokud se chcete zúčastnit diskuse, musíte se nejdříve přihlásit v horní části stránek. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.