TRAUMA A DOMOV jubilejní konference s mezinárodní účastí

vztahy posttraumatická stresová porucha trauma etika

Jubilejní konference TRAUMA A DOMOV je pořádána ke 20. výročí vzniku projektu Rodiny po Holocaustu.

 Datum konání:
24. října 2014 09:00 až 26. října 2014 20:00
 Místo konání:
New York University Prague, Praha 1, Malé nám. 11
 Cena:
do 30. září: základní platba - 1800 Kč; studenti, senioři, matky na MD - 1500 Kč; do 21. října, příp. na místě: základní platba - 2400 Kč; studenti, senioři, matky na MD - 2000 Kč
 Registrace:
Registraci prosím proveďte zasláním vyplněné přihlášky na adresu: info@prixirene.cz a uhrazením příslušného poplatku na č.ú: 43-3132880277/0100.
 Pořadatel:
Rafael Institut a Výbor pro péči o Prix Irene, za podpory New York University Prague
 Přednášející:
Earl Hopper, Martin Mahler, Věra Roubalová, Helena Klímová, Gaby Glassmann, Václav Trojan, Jiřina Šiklová, Michaela Hapalová, Vladimír Singer, Jana Červenková, Miriam Berger, Avi Berman, Ivo Možný, Marek Preiss a jiní.

Původní tým psychoterapeutů Rodiny po Holocaustu se sešel ke spolupráci v roce 1994 v rámci NGO Tolerance (spojené s odkazem Charty 77). Smyslem týmu bylo porozumět osudu poznamenanému společenským traumatem, toto trauma překonat a umění léčby pak poskytovat dalším potřebným lidským skupinám. Do roku 2001 pracoval tým pod vedením Irene Bloomfield, přední britské psychoanalytičky a skupinové analytičky. Později v jejím duchu a pro pokračování tradice členové týmu zakládají cenu Prix Irene, spojenou s výročním seminářem, a dále Rafael Institut, který poskytuje psychoterapeutické vzdělávání a výcvik. Psychoterapií samotnou se po celou dobu zabývá Rafael Centrum.

V roce 2013 vzniklo vydavatelství Irene Press.  Původní i setrvalou motivací všech členů týmu je proměňovat zkušenost historického traumatu v poznání, léčbu a prevenci. Záměrem jubilejní konference 2014 je prezentovat činnost členů týmu, růst poznání v průběhu dvaceti let a zkušenost s léčbou traumatu. Na konferenci proběhnou také diskuse s domácími i zahraničními hosty.

Hlavní témata:

trauma a domov, péče o traumatizované, prevence, vztahy k odlišným, otázky etické, možnosti občanské společnosti.

Kde se akce koná?

Je pro Vás akce zajímavá? Dejte o ní vědět přátelům.

Diskuse 

 0 příspěvků

Přidat nový příspěvek

Přidání nového příspěvku

Pokud se chcete zúčastnit diskuse, musíte se nejdříve přihlásit v horní části stránek. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.