STANISLAV GROF v České republice 2014

psychoterapie holotropní dýchání psychologie psychiatrie

www.stanislavgrof.cz

Dvoudenní přednáška Stanislava Grofa na téma: Návrh zásadní revize psychiatrie, psychologie a psychoterapie založený na výzkumu vědomí trvajícího půl století. Přednáška je určena laické i odborné veřejnosti.

 Datum konání:
30. srpna 2014 10:00 až 31. srpna 2014 18:00
 Místo konání:
Betlémská kaple Betlémské náměstí Praha 1, 11000
 Cena:
1800 Kč
 Registrace:
registrace je podmíněna nákupem vstupenek na webu
 Pořadatel:
Holos, občanské sdružení a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE97
 Přednášející:
prof. MUDr. Stanislav Grof

Přečtěte si:

Návrh zásadní revize psychiatrie, psychologie a psychoterapie

Na základě poznatků z více než 50 let výzkumu, významné podskupiny změněných stavů vědomí,  které nazývá „holotropní“, navrhuje autor radikální přehodnocení některých základních stanovisek moderní psychiatrie, psychologie a psychoterapie. Navrhované změny zahrnují otázku podstaty vědomí a jeho vztahu ke hmotě, rozměrům lidské psychiky, kořenům emočních a psychosomatických poruch a terapeutickým postupům.

Navrhované změny se charakterem a rozsahem podobají koncepčnímu „zemětřesení“,  k jakému došlo ve fyzice v prvních třech desetiletích 20. století, ve smyslu chápání hmotného světa a tyto navrhované změny je do určité míry i doplňují. Ve světle těchto nových poznatků, je spiritualita základní vlastností lidské  psyché a univerzálního schématu světa.

Na semináři obohaceném o rozsáhlý soubor diapozitivů budeme zkoumat i hlubinné oblasti psychiky, hlavním proudem psychiatrie obvykle opomíjené, tedy oblast perinatální  (vztahující se k biologickému porodu) a transpersonální (historická a archetypální sféra kolektivního nevědomí, karmické matice a fylogenetické vzpomínky). Ukážeme si, že nejhlubší kořeny našich individuálních a kolektivních problémů nepramení z období kojeneckého věku a dětství - jak akademická psychiatrie předpokládá – nýbrž sahají hluboko do těchto transbiografických oblastí.

Tento objev se může zdát znepokojivý, odměnou nám však může být objev vysoce účinných léčebných mechanismů, které na těchto úrovních působí – proces psychospirituální smrti a znovuzrození, znovuprožití karmických vzpomínek, prožitky kosmické jednoty a prožitky archetypální a další. Nové poznatky o podstatě vědomí a rozměrech lidské psychiky jsou, pro ty, kdo se zabývají psychoterapií, seriózním sebezkoumáním a duchovním hledáním – zásadní. Jsou nezbytné i pro pochopení rituálního a duchovního života lidstva (šamanismu, rituálů přechodu, prastarých mystérií, náboženství a mystiky).

Poznatky z této práce můžou také ukázat v novém světle současné ničivé sociálně-politické události. Budeme zkoumat pozoruhodné shody  mezi kresbami lidí znovuprožívajících narození a demagogickou obrazotvorností patrnou z plakátů, komiksů a karikatur z dob válek, krvavých revolucí, genocid a vážných hospodářsko-politických krizí.

Program:

sobota 30.8.

10:00 - 10:30

Přivítání Stanislava Grofa a slavnostní zahájení přednášky.

 

10:30 - 13:30

První část přednášky

 

13:30 - 15:00

Přestávka na oběd

 

15:00 - 15:30

Slavnostní zahájení vernisáže holotropního umění

 

15:30 - 18:30

Druhá část přednášky

neděle 31.8.

10:00 - 13:00

Třetí část přednášky

 

13:00 - 15:00

Přestávka na oběd

 

15:00 - 18:00

Čtvrtá část přednášky

Kde se akce koná?

Je pro Vás akce zajímavá? Dejte o ní vědět přátelům.

Diskuse 

 0 příspěvků

Přidat nový příspěvek

Přidání nového příspěvku

Pokud se chcete zúčastnit diskuse, musíte se nejdříve přihlásit v horní části stránek. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.