Rodiče - co nám dali a co nám vzali

meditace rodinná terapie rodiče

Seminář vede k uvolnění problémů, se kterými zápolíme v každodenním životě. Milým vedlejším efektem je urovnání vztahu s rodiči. Jednou meditací se samozřejmě nemůže vyřešit všechno. Věci se ale uvedou v chod a meditace si odnesete s sebou, takže se k nim sami můžete kdykoliv vrátit.

 Datum konání:
26. července 2014 17:00 až 26. července 2014 21:00
 Místo konání:
AKTIP, Perucká 23, Praha 2 - Vinohrady
 Cena:
1200 Kč
 Registrace:
nutná předem
 Pořadatel:
Aktip - Konzultační a terapeutický institut Praha
 Přednášející:
Eva Prokešová

Rodiče jako jedna z autorit přímo ovlivňují míru radosti v našem životě. Radost znamená, že žijeme své energie a své poslání. To nám dává elán. Požadavky autorit, které s námi nejsou v souladu, vytěsňujeme do nevědomí, kde vytvářejí bloky. Tam nás od našeho poslání bez našeho vědomí odklánějí. Vůlí se můžeme přemoci, ale stojí nás to úsilí a v dlouhodobém horizontu nám dochází životní síla. Poznat tyto bloky je jednoduchý klíč k větší spokojenosti.

Rodiče není třeba vinit. Kdo se sám stane rodičem, tak ví. Rodiče nás vychovávají podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale také nevědomí. Pro nás je důležité jejich dary poznat a pak s nimi naložit po svém. Některé můžeme přijmout – svým vlastním způsobem, jiné můžeme odmítnout.

Obsah semináře

První polovina semináře je sebezkušenostní. Budeme hledat vytěsněná témata, pomůže nám v tom princip zrcadlení. Ten lze používat naprosto univerzálně, s životními partnery, dětmi, kamarádkami... Druzí jsou pro nás skvělým nástrojem, jak skrze ně poznat sami sebe. Vodítkem mi budou i Vaše horoskopy.

Ve druhé polovině semináře budeme meditovat. Seminář je určen zájemcům, kteří již mají představu o tom, co je meditace. Do té míry, že až přijde „zavřete oči a představte si...“ budete vědět, co máte dělat a budou Vám naskakovat vjemy. Pokud máte zrovna psychicky těžší období, nechte seminář na jindy. Není nutné se snažit uklízet v minulosti zrovna v době, kdy máme dost co dělat s přítomností.

První mediace nás bude směřovat k poznání darů, které nám rodiče předali. Přijmeme je, ale uchopíme si je po svém, to je naše svaté právo. Nevyžádané dary vrátíme. Osvobodí nás to od očekávání rodičů a získáme z nich mnohem větší užitek.

Druhá meditace povede k odpuštění. Pokud jsou témata hluboká, odpuštění není jen tak. I když máme snahu, tak nefunguje. Musíme rozklíčovat lekci, kterou máme pochopit a uvolnit si svůj vlastní blok z nevědomí. Teprve pak přijde odpuštění všem zúčastněným a vyčištění tématu.

Kde se akce koná?

Je pro Vás akce zajímavá? Dejte o ní vědět přátelům.

Diskuse 

 0 příspěvků

Přidat nový příspěvek

Přidání nového příspěvku

Pokud se chcete zúčastnit diskuse, musíte se nejdříve přihlásit v horní části stránek. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.