Životní konstelace

konstelace život workshop

V konstelacích se ukazuje, že některé karty, které nám byly životem rozdány, nemusí být pěkné, ale i tak můžeme hrát dobře a vyhrát.Více vám přinese jedna prožitá konstelace, než mnoho hodin přemýšlení o problému. Je to účinná a rychlá metoda. Už jen jediná konstelace přináší řešení a velký posun. Vaše kořeny a minulost už nemůžete ovlivnit. Můžete ji poznat a přijmout. Váš budoucí život je však na vás.

 Datum konání:
21. června 2014 09:00 až 21. června 2014 14:00
 Místo konání:
AKTIP, Perucká 23, Praha 2 - Vinohrady
 Cena:
info při registraci
 Registrace:
nutná předem u Mgr. Zita Henselové, telefon: +420 607 966 693, email: henselova@aktip.cz
 Pořadatel:
Aktip - Konzultační a terapeutický institut Praha
 Přednášející:
Mgr. Zita Henselová

O workshopu

V průběhu workshopu stavíme ve skupině model situace Vás - účastníků, kteří máte konkrétní potřebu něco zlepšit, změnit, něčemu porozumět. Poznáme, co ve Vašem systému chybí a co je potřeba dodat, obnovit nebo doplnit.

Konstelace mohou osvětlit důležité informace o systému, ve kterém žijete (například rodina, pracovní kolektiv, zájmová skupina) a nabídnout alternativní možnosti. Jak s těmito informacemi naložíte, je na Vás. Na dopracování a konkrétních krocích a řešeních Vaší situace můžeme dál pracovat na individuální pokonstelační konzultaci.

Na workshopu účastníci prožijí řešení vlastní situace a odnášejí si inspiraci ze situací ostatních účastníků.Poznáváme pravidla, která podporují zdravé fungování firmy, týmu. Podle nich se pak můžeme řídit v práci i v životě.

S konstelacemi se Zita seznámila u Bhagata Zeihofera. Prošla dvouletým výcvikem rodinných konstelací a rozhodla se, že tento nový směr uplatním ve své práci s klienty. Fascinuje jí přímočarost energií, které v konstelacích působí. To, že musíme přijmout síly a principy, které nás přesahují a žít podle pravidel, jež systému přinášejí rovnováhu.

Otázky, na které vám konstelace pomůže odpovědět:

  • Kdo jsem a kde teď jsem?
  • Co chci?
  • Jak daleko ještě musím dojít?
  • Kdo a co moji cestu k vlastnímu snu (vizi, cíli) ovlivňuje?
  • Co jsou moje bariéry? Kde mám své zdroje?
  • Jak mám jit dál?

Příprava na Životní konstelace – individuální konzultace

Ještě jste se žádné konstelace nezúčastnili a sbíráte odvahu? Pomůžeme Vám s přípravou na konstelaci. Dozvíte se, jak konstelace funguje a v čem vám může pomoci. Seznámíte se s pravidly stavění konstelací. Zformulujeme, co chcete pomocí konstelace získat. Ujasníte si, o co vám jde, na co se chcete zaměřit, co ve svém životě potřebujete prozkoumat. Zformulujeme, pojmenujeme, co je pro Vás v současné životní etapě nejdůležitější a co vám brání v dosažení spokojenosti, úspěchu nebo vyrovnanosti. Kdo a co vás v současném životě nejvíce ovlivňuje. Zformulujeme otázku, na kterou hledáte odpověď. Uvědomíte si, co je pro Vás na tom nejdůležitější.

Individuální konzultace po životní konstelaci

„Dočistíme“ a dokončíme to, co se otevřelo při skupinové konstelaci. Dostanete individuální péči při zodpovězení otázek, které se vám vynořily. Zpracujeme pocity, emoce i myšlenky, které ve vás působením skupinové konstelace začaly vznikat. Zformulujeme výsledek, jaký Vám konstelace přinesla. Podíváme se dál. Co to pro Vás znamená a jak se můžete zachovat. Co můžete a chcete ovlivnit a co je potřeba přijmout takové, jaké to je. Pokud to bude pro Vás užitečné, vytvoříme „plán“, jak dál se získanou zkušeností pracovat.

Životní konstelace- individuální

Pokud se rozhodnete pro individuální konstelaci, budete s průvodcem/konzultantem pracovat ve dvojici. Postupně se vžijete do rolí těch prvků systému (v rodině nebo v práci), které Vaši situaci nejvíce ovlivňují a najdete alternativy, jež pro Vás budou přijatelné a povedou k vaší spokojenosti a životní rovnováze. Naformulujete a postupně budete realizovat kroky, které Vás dovedou k žádanému stavu.

Skupina přináší velkou dynamiku a možnost „prožít“ i konstelace ostatních. Jako zástupce můžete prožít něco, co Vás inspiruje. Uvidíte příběhy, které mohou odrážet i vaši situaci.

Kde se akce koná?

Je pro Vás akce zajímavá? Dejte o ní vědět přátelům.

Diskuse 

 0 příspěvků

Přidat nový příspěvek

Příspěvky k akci

Životní konstelace »

Přidání nového příspěvku

Pokud se chcete zúčastnit diskuse, musíte se nejdříve přihlásit v horní části stránek. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.