Přednáška a diskuse: Věda a psychoanalýza

psychoanalýza

Česká psychoanalytická společnost si vás dovoluje pozvat na přednášku a diskusi s předním českým psychoanalytikem, klinickým psychologem a VŠ učitelem na 2. LF PhDr. Michaelem Šebkem, CSc., pod názvem: „Věda a psychoanalýza“

 Datum konání:
12. února 2015 19:30 až 12. února 2015 22:00
 Místo konání:
Řehořova 10 Praha 3 130 00
 Cena:
studenti a kandidáti v analýze – 100 Kč, ostatní – 150 Kč
 Registrace:
Z důvodu omezené kapacity učebny prosím hlaste svou účast na mail: jiri.jakubu@cetera.cz
 Pořadatel:
Česká psychoanalytická společnost
 Přednášející:
PhDr. Michael Šebek, CSc.

Psychoanalýza a její poznatky o člověku čelí od svého počátku vášnivému obdivu i zdrcující kritice, mj. i pro obtíž, zda ji lze zařadit (a zda se sama řadí) mezi vědy přírodní či humanitní, empirické či hermeneutické. Filosof J. Searle (Mysl, mozek a věda; 1994) navíc říká, že téměř zpravidla vše, co se samo vědou nazývá, ve skutečnosti vědou není – a klade důraz na samotné usilování po vědění a poznávání. 

A jak na tom je současná psychoanalýza? Jak sama chápe svou vědeckost a jak se pokouší dostát vědeckým požadavkům ostatních disciplín?

Na tyto a další otázky odpoví přední český psychoanalytik, klinický psycholog a VŠ učitel na 2. LF PhDr. Michael Šebek, CSc.

Kde se akce koná?

Je pro Vás akce zajímavá? Dejte o ní vědět přátelům.

Diskuse 

 0 příspěvků

Přidat nový příspěvek

Přidání nového příspěvku

Pokud se chcete zúčastnit diskuse, musíte se nejdříve přihlásit v horní části stránek. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.