Název vlákna: Vysazování antidepresiv

Diskuse 

7 příspěvků / poslední přidán 23. září 2014 09:04

Přidat nový příspěvek

Přijde Vám tato diskuse zajímavá? Podělte se o ní s přáteli.

Jaroslava K. / 28. července 2014 09:23

Zdravím všechny,kteří berou antidepresiva nebo se jich zbavují,či zbavili.Chci se zeptat,zda tu někdo nemá zkušenosti s vysazováním Efektinu-zkrátka by mě zajímalo,co se děje,chci snížit dávku,doktor chce,abych šla na chvíli do blázince,jelikož je to prý velmi silný lék a on má asi strach,že mi bude hodně blbě.Mám zkušenosti s odvykáním benzodiazepinů,naprosto upřímně-je to děs.Tak jenom jestli mě s těmi antidep.čeká podobný děs:-).Vůbec ty prášky nemám ráda

Nux Vomica / 30. července 2014 19:55

Venlafaxinum / Ahoj, Efectin je totéž co Venlafaxin. Brala jsem ho jako poslední AD , a to celé dva roky. Je pravda, že vysazování zrovna tohoto AD je trochu problematické, musí se snižovat pomalu, po několik měsíců ubírat postupně, ne vysadit hned. Můžou se dostavit závratě a derealizace. Ale s vysazováním benzodiazepinů se to srovnat nedá, to se neboj. To je mnohem snazší vysazovat AD. :-) Jakou dávku bereš? Do léčebny, to snad není nutné...ne?

Sára N. / 30. července 2014 13:03

Já bych je už nevysadila. Rok jsem se hroutila po umrtí v rodině.Sama jsem si naordinovala Neurol.Pomalu jsem byla závislá a stále mi bylo zle.Nebylo vyhnutí navštívit lékaře na duši. Paní doktorka mi naordinovala Zoloft.Je to antidepresivum tzv.3generace. A na noc Oxazepam.Po 3 týdnech jsem mohla Oxazepam vysadit.Spím jak dudek. Začala jsem se cítit lépe. Na vše se dívám z té lepší stránky. V práci jsem schopná duševně pracovat na plné pecky. Začal mi bavit život.Beru 50mg ráno. Měla jsem pomoc hledat dříve. Takže Vás obdivuji, když je chcete vysadit. Hodně sil !

tomas hudec / 14. září 2014 20:21

Wellbutrin / Přidávám se k vláknu s vlastním dotazem - má někdo zkušenosti s vysazováním Wellbutrinu? Betu ho několik let. Věřím tomu, že antidepresiva narušují biochemickou rovnováhu v mozku - mohu se cítit lépe, ale stav mého vědomí je ve skutečnosti horší, na druhou stranu antidepresiva 3tí generace nejsou dlouhodobě testovaná, nevíme co nám v mozku způsobí do budoucna. V současnosti vysazuji antipsychotikum Zyprexa, na jejíhož výrobce nyní v USA běží stovky žalob a strategických licitací. Zde jsem si ale docela jistý mechanismem - něco jsem o tom přečetl. Například vím, že celkově utlumuje mozek, ukrajuje kreativitu, paměť, vlastní myšlení, vůli (např. http://www.madinamerica.com/2013/09/stop-using-antipsychotic-medication/) což má za následek i potlačení psychotických symptomů. Nemoc ale zůstává, proto většina lidí antipsychotika nikdy nevysadí nebo dochází k relapsu. Pro mne je to ale okno ven- léčím se celostní medicínou, a přicházející psychotické příznaky při vysazování kompenzuji. Je to hledání rovnováhy - když vysazování přeženu, vzrůstá napětí, ubývá spánek, ačkoliv jsem tvůrčí a pod, proto musím opatrně a vyvažovat přírodními léčivy. http://survivingantidepressants.org/index.php?/topic/2207-taking-multiple-psych-drugs-taper-the-antidepressant-first/ - zde je popsán vztah s antidepresivy, jde o podobnou rovnováhu. Dávam to sem také proto, že je zde popsán rozdíl AD/benzo. Hodně štěstí! Vzhůru k vysvobození!

Nux Vomica / 14. září 2014 21:39

Pro tomas hudec / Tomáši, vysazuješ Zyprexu a do toho chceš začít vysazovat i Wellbutrin? To bych radši dělala postupně, odděleně. Jinak co se týče Wellbutrinu, vysadila jsem ho hned a bez potíží. Zyprexa je ale jiné kafe, tam bych se bála víc. Hlavně návratu symptomů, Snad to zvládneš.

tomas hudec / 18. září 2014 16:27

Wellbutrin / Děkuju moc za osobní zkušenost! Po pravdě toto je téma americké disidentské psychiatrie - nikdo jiný vysazování léků moc neřeší. Proto mě nikdo není schopen adekvátně informovat - už jsem vyzkoušel oslovit v ČR několik psychiatrů, ale moji zálibu v představě žít bez medikace nikdo z "profesionálů" příliš nesdílí. Kromě pocitu osamocenosti to ve mne vyvolává i vztek, protože jsem sám z příbuzného oboru. Budu se muset proto ještě poohlédnout po webech, které jsem tu dával. Zatím to moc nechápu - píší tam, že vedlejší efekt vysazování antidepresiva je agitovanost, ale nevím, jestli to funguje i u Wellbutrinu, který sám má aktivovat. Pak doporučují spíš vysadit nejdříve antidepresivum, aby to nenarušilo spánek. Nicméně jsou chvíle, kdy jsem hodně pod dekou, 10 let jsem strávil pod docela silnou, kdy jsem bral a to jen střední dávku Zyprexy. Mám trochu strach o svůj pracovní výkon. Na druhou stranu "pod dekou" se dá překonávat vůlí, agitovanost, nervozita a nedostatek spánku hůře. Doporučují tedy také vysazovat společně a regulovat poměr podle schopnosti spát. Wellbutrin se zatím tváří jako dětská hračka na odvykání kouření - i přes výzkumy, které v tomto smyslu varují. Možná by stálo za to s ním experimentovat, využít ke snížení zyprexy a nebát se ho.

Barbora K. / 23. září 2014 09:04

Možná by nebylo na škodu tu nejhorší dobu vysazování trávit u psychologa. Je to docela silné rozhodnutí a není špatné být podpořen i někým dalším, který bude trochu prevencí před pádem pod deku. Člověk to může řešit s někým, kdo rozumí té situaci a pocitům, což jak víme, běžná populace moc nechápe. Hodně, hodně sil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

Přidání nového příspěvku

Pokud se chcete zúčastnit diskuse, musíte se nejdříve přihlásit v horní části stránek. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

© 2016 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.