Název vlákna: posttraumatická stresová porucha??

Diskuse 

1 příspěvků / poslední přidán 10. dubna 2017 23:28

Přidat nový příspěvek

Přijde Vám tato diskuse zajímavá? Podělte se o ní s přáteli.

Zuzana S. / 10. dubna 2017 23:28

před pár měsíci, čekám návštěvu nového přítele ze zahraničí, chystám se ho představit rodině na oslavě prvních narozenin svého vnuka. třicet minut po půlnoci třetího září zvoní telefon.....Havaroval nejstarší syn, dlouhých osm hodin na sále, pokus o zázrak? Při příjmu mu dávali deset minut. Konec operace už trávím na chodbě nemocnice, přežil,bude to dobré. Lékaři chtějí abych zavolala nejbližší rodinu, prostřední syn je pryč,pozítří prý může být pozdě. Mozek přepíná do ochranného režimu,už nebrečím,dělám vše nutné, informuji,utěšuji,pracuji,nepláču,zase utěšuji bude to dobré,věta kterou říkám jako zedník ty vole. Pár týdnů umělého spánku, probouzení zjišťování škod, bude to dobré, vymlouvám lékařům, stanovisko,že syn nebude chodit,vidět,znám svého syna,Učíme se chodit mluvit,jíst, ................................... Rehabilitace, hádky s lékaři o nasazení antidepresiv,znám svého syna! Návrat domů, nic, cizí byt,žádné vzpomínky, nesmysly stokrát dokola, stejně věty třicetkrát za odpoledne,je to bojovník, občas mi jde strašně na nervy,miluji ho. Pomalé zlepšení každý den, po pár měsících žádá o řp, Pochybuji,spousta vyšetření,má ho! Po sedmi měsících návrat do práce, s omezením,ale návrat! Mám skvělou rodinu,přátele,celou dobu byli s námi. Je to za námi! Jsem strašně unavená,brečím bez důvodu,odmítám pozvání jít ven,je mi smutno samotné doma,obvyklé koníčky mě nebaví, práce pomáhá,ale přinutit se tam jít je čím dál těžší,cvičení pomáhá,ale jen těch pár minut kdy myslíte jen na to jak to přežít. Únava ,prázdno, špatně spím,vstávat se mi nechce,někdy jsem jak na pérko,uklízím,vařím peču,proč vlastně? Děti mám dospělé,mají své děti ,co mě čeká? Všeho nechám sedím,prázdno. Mám pocit,že to už je diagnoza ?

Přidání nového příspěvku

Pokud se chcete zúčastnit diskuse, musíte se nejdříve přihlásit v horní části stránek. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

© 2016 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.