Název vlákna: chování řidičů

Diskuse 

 3 příspěvků / poslední přidán 23. září 2014 09:08

Přidat nový příspěvek

Přijde Vám tato diskuse zajímavá? Podělte se o ní s přáteli.

Adam H. / 18. září 2014 18:41

dobrý den, zajímalo by mě, čím je způsoben fenomén agresivních řidičů, vzájemná netolerance a celkově nebezpečné chování za volantem. Mám dojem, že za poslední rok se situace stále zhoršuje. Otázkou je, jak se s takovým chování ostatních nejlépe vyrovnat.

Jaroslav Pustina / 22. září 2014 21:33

Dobrý den, Adame, agresivní chování řidičů plyne, podobně jako v jiných případech, z mnoha příčin. Auto dává některým lidem pocit moci a zároveň ochrany. Málokdo začne někomu na ulici sprostě nadávat, ale když jste obklopen tunou kovu a sedíte si pohodlně v zavřeném autu, je to o poznání jendodušší. Lidé si tak agresivitu, kterou by za normálních okolností udrželi v sobě, snadněji vybijí. Částečně se do toho může promítat i spěch a frustrace. Když ráno spěcháte do práce, tak vás nadzvedne i drobné zdržení. Nejlepší obranou vůči takovému chování je prostě ho ignorovat. Agresivní lidi jsou a budou. S tím nic nenaděláte.

Barbora K. / 23. září 2014 09:08

Ono když spěcháte do práce, kde Vás pak seřve šéf, že jdete pozdě, tak na té silnici trošku tlačíte na to, abyste nemeškal. Ale je taky spousta bláznů, kteří si tam dokazují kdo ví co.....

Přidání nového příspěvku

Pokud se chcete zúčastnit diskuse, musíte se nejdříve přihlásit v horní části stránek. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.