Příznaky lupénky se dají zmírnit. Vyzkoušejte i alternativní léčbu
Lupénka je autoimunitní choroba, která dokáže potrápit. Řadí se mezi chronická onemocnění, což znamená, že ji bohužel nejde zcela vyléčit. Důležité je zaměřit se především na zmírnění příznaků. Mezi novější alternativní léky patří i extrakty s vyšším obsahem kanabinoidů neboli CBD. Celý článek »
Co se děje při halucinacích?
Vidět něco, co ostatní nevidí, nemusí být známkou nebývalé prozřetelnosti. V doslovném významu jde naopak o poruchu vnímaní, konkrétně halucinace. Jak, kdy a proč se pravé halucinace u lidí vyskytují? Celý článek »
Orthorexie: Závislost na zdravé stravě
Být štíhlý, zdravý, cítit se skvěle a dávat svému tělu jen to nejlepší by chtěl dozajista každý z nás. Ale nic se nemá přehánět. Dejte pozor, abyste se sami sobě nestali otrokem zdravého životního stylu! Celý článek »
Migrény: nové objevy
Nesnesitelná bolest hlavy, citlivost na světlo, hluk, silný zápach, únava, neschopnost pracovat, závratě, pocity na zvracení, chuť zavřít se do tiché temné místnosti a doufat, že to brzy přejde. Tak se projevují migrenózní stavy, které svým hostitelům (kterých není zrovna málo) způsobují mnohé obtíže, zhoršují kvalitu života, znemožňují chodit do ... Celý článek »
Diagnóza: chronický únavový syndrom
Trvalá únava, horečka, zvětšené lymfatické uzliny, bolesti halvy a kloubů a další příznaky definují chronický únavový syndrom, který postihuje nervovou soustavu člověka. Co je chronický únavový syndrom a jak se s ním vypořádat? Celý článek »
Somatoformní poruchy aneb nejen o hypochondrii...
Máte tělesné obtíže, které neustupují a podle lékaře jste zcela zdraví? Jste na sto procent přesvědčeni o tom, že nemocní jste? Ne vždy může být takový člověk označován za hypochondra. Celý článek »
Projevy Aspergerova syndromu
Jistý vědec napsal: „V dnešní době, kdy je každý hnán hlavně výkonem a produktivitou, je pravděpodobné, že u dětí budeme pozorovat více znaků Aspergerova syndromu a to z důvodu nerovnováhy mezi logikou a emocemi, kdy je kladen hlavní důraz na logiku, a emoce ustupují do pozadí. Jinými slovy ten, kdo ... Celý článek »
Vliv psychiky na obezitu
Co všechno má vliv na obezitu? Do jaké části je to vina genetiky, do jaké společnosti a do jaké vina nás samých? Celý článek »
Vedro a lidé s demencí
V posledních dnech zažíváme v naší republice tropické teploty, které mnohdy dosahují až rekordních hodnot vysoko nad 30 stupňů Celsia. V těchto vedrech trpí celá příroda, rostliny, živočichové i lidská populace. Nejvíce jsou ohroženi ti nejslabší: malé děti a nemocní a staří lidé. Děti snáze ohlídáme, ale na co myslet ... Celý článek »
Když se řekne "akutní stresová reakce"...
„Normální je mít nenormální reakce na nenormální věci“ (Andršová, 2012, str. 65). Otázkou je, kde je ta hranice, mezi normální a nenormální reakcí a kde je hranice mezi normální a nenormální věcí? Tušíte, jak byste reagovali vy? Byl by to spíše útok, útěk anebo „mrtvý brouk“? Celý článek »
Nemoci a poruchy
- Co se děje při halucinacích?
- Orthorexie: Závislost na zdravé stravě
- Migrény: nové objevy
- Diagnóza: chronický únavový syndrom
Léčba a přístupy
- Farmaceutické firmy a lékaři vás vodí za nos, c...
- Snižování stresu u pacientů nemocných rakovinou
- Nic znamená nic
- Jungovská psychoterapie - cesta k archetypům
O dětech
- Rané zneužívání drog u dětí a mladistvých
- Jak vnímá novorozené miminko?
- Nebojte se vysvědčení
- Dědičnost poruch učení aneb může to mít po mně?