Filtr

Příznaky lupénky se dají zmírnit. Vyzkoušejte i alternativní léčbu

Lupénka je autoimunitní choroba, která dokáže potrápit. Řadí se mezi chronická onemocnění, což znamená, že ji bohužel nejde zcela vyléčit. Důležité je zaměřit se především na zmírnění příznaků. Mezi novější alternativní léky patří i extrakty s vyšším obsahem kanabinoidů neboli CBD. Celý článek »

17. prosince 2020 11:42 | Marek Nebesář léčba

Co se děje při halucinacích?

Vidět něco, co ostatní nevidí, nemusí být známkou nebývalé prozřetelnosti. V doslovném významu jde naopak o poruchu vnímaní, konkrétně halucinace. Jak, kdy a proč se pravé halucinace u lidí vyskytují? Celý článek »

1. dubna 2016 20:52 | Tereza Mahdalová halucinace vnímání

Orthorexie: Závislost na zdravé stravě

Být štíhlý, zdravý, cítit se skvěle a dávat svému tělu jen to nejlepší by chtěl dozajista každý z nás. Ale nic se nemá přehánět. Dejte pozor, abyste se sami sobě nestali otrokem zdravého životního stylu! Celý článek »

10. března 2016 20:56 | Klára Kučerová poruchy příjmu potravy Orthorexie

Migrény: nové objevy

Nesnesitelná bolest hlavy, citlivost na světlo, hluk, silný zápach, únava, neschopnost pracovat, závratě, pocity na zvracení, chuť zavřít se do tiché temné místnosti a doufat, že to brzy přejde. Tak se projevují migrenózní stavy, které svým hostitelům (kterých není zrovna málo) způsobují mnohé obtíže, zhoršují kvalitu života, znemožňují chodit do ... Celý článek »

1. března 2016 21:16 | PhDr. Lucie Kvasničková strava stres

Diagnóza: chronický únavový syndrom

Trvalá únava, horečka, zvětšené lymfatické uzliny, bolesti halvy a kloubů a další příznaky definují chronický únavový syndrom, který postihuje nervovou soustavu člověka. Co je chronický únavový syndrom a jak se s ním vypořádat? Celý článek »

9. února 2016 04:00 | Jaroslav Pustina deprese chronický únavový syndrom

Somatoformní poruchy aneb nejen o hypochondrii...

Máte tělesné obtíže, které neustupují a podle lékaře jste zcela zdraví? Jste na sto procent přesvědčeni o tom, že nemocní jste? Ne vždy může být takový člověk označován za hypochondra. Celý článek »

10. ledna 2016 20:12 | Renáta Mikulová hypochondrie konverzní porucha

Projevy Aspergerova syndromu

Jistý vědec napsal: „V dnešní době, kdy je každý hnán hlavně výkonem a produktivitou, je pravděpodobné, že u dětí budeme pozorovat více znaků Aspergerova syndromu a to z důvodu nerovnováhy mezi logikou a emocemi, kdy je kladen hlavní důraz na logiku, a emoce ustupují do pozadí. Jinými slovy ten, kdo ... Celý článek »

27. srpna 2015 22:07 | PhDr. Lucie Kvasničková Aspergerův syndrom dítě

Vliv psychiky na obezitu

Co všechno má vliv na obezitu? Do jaké části je to vina genetiky, do jaké společnosti a do jaké vina nás samých? Celý článek »

23. srpna 2015 21:42 | Nikola Bosoková stres psychosomatika

Vedro a lidé s demencí

V posledních dnech zažíváme v naší republice tropické teploty, které mnohdy dosahují až rekordních hodnot vysoko nad 30 stupňů Celsia. V těchto vedrech trpí celá příroda, rostliny, živočichové i lidská populace. Nejvíce jsou ohroženi ti nejslabší: malé děti a nemocní a staří lidé. Děti snáze ohlídáme, ale na co myslet ... Celý článek »

5. srpna 2015 21:15 | MUDr. Helena Kučerová Alzheimerova choroba demence

Když se řekne "akutní stresová reakce"...

„Normální je mít nenormální reakce na nenormální věci“ (Andršová, 2012, str. 65). Otázkou je, kde je ta hranice, mezi normální a nenormální reakcí a kde je hranice mezi normální a nenormální věcí? Tušíte, jak byste reagovali vy? Byl by to spíše útok, útěk anebo „mrtvý brouk“? Celý článek »

28. července 2015 20:56 | PhDr. Lucie Kvasničková posttraumatická stresová porucha trauma

Nemoci a poruchy

Příznaky lupénky se dají zmírnit. Vyzkoušejte i alternativní léčbu Příznaky lupénky se dají zmírnit. Vyzkoušejte i alternativní léčbu
Přejít do rubriky

Léčba a přístupy

Systemická psychoterapie Systemická psychoterapie
Přejít do rubriky

O dětech

VZPoura úrazům: Již čtyři roky bojujeme proti dětským úrazům VZPoura úrazům: Již čtyři roky bojujeme proti dětským úrazům
Přejít do rubriky

Seberozvoj

Když hudba léčí aneb Co dokáže muzikoterapie Když hudba léčí aneb Co dokáže muzikoterapie
Přejít do rubriky

Novinky a zajímavosti

Vánoce jako rizikový faktor Vánoce jako rizikový faktor
Přejít do rubriky

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.