Video: 3 úkoly, které zlepší Vaší životní spokojenost

27. května 2014 16:59 | Petr Polák seberozvoj koučování Radvan Bahbouh štěstí video

Chtěli byste prožít spokojenější život? Mnoho lidí v současné společnosti pro samý spěch zapomíná se tzv. zastavit, porozhlédnout se kolem sebe a uvědomit si pravou podstatu štěstí. V dnešním inspirativním videu od Radvana Bahbouha máte možnost dozvědět se, proč tomu tak je a jaká jsou možná řešení této svízelné situace.

V dnešním inspirativním videu nabízí Radvan Bahbouh zajímavé náměty pro povzbuzení naší mysli. Upozorňuje na fakt, že se mnoho lidí v dnešní době se upíná pouze k negativním zážitkům a zapomíná na ty pozitivní. V éře mobilních fotoaparátů fotíme cokoliv a kdekoliv, málo kdy se však vracíme v mysli ke krásným okamžikům našeho života. Staří lidé často vypodobňují obrazy z minulosti, protože jim přináší pocit štěstí a dobře prožitého života. Jak se můžeme sami ve schopnosti obrazotvornosti vycvičit?

3 úkoly pro spokojenější život

  1. Najděte si příjemnou polohu a zavřete oči. Pokuste se vybavit si co nejvíce pozitivních zážitků. Jak se při tom cítíte?
  2. Každý večer si vybavte 3 nejdůležitější okamžiky dne a zamyslete se nad tím, co Vám přinesly? Pokud tuto činnost budete provádět pravidelně, měl by ve Vás postupně narůstat pocit naplněného života.
  3. Zvolte libovolné datum z minulosti. Pokuste se k němu ve svých vzpomínkách co nejvíc přiblížit a vybavit, co jste ten den prožili. Jak nejblíže se k tomuto dnu dostanete?


Další náměty pro spokojenější život naleznete přímo ve videu.

ZDROJE:

http://www.youtube.com

http://www.tedxprague.cz

Líbil se vám tento článek? Podělte se o něj s přáteli.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.