Fokus Václava Moravce na téma: Stav duše.

5. února 2015 09:00 | Barbora Koldová duše duševní nemoc televizní pořad

Zdroj: Česká televize

Žijeme v době šílené? A jak si v ní zachovat zdravý rozum? První díl nového měsíčníku ČT24 na téma Stav duše. Pozvání k hovoru přímo v areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích přijali neuropatolog František Koukolík, psychiatři Martin Hollý a Michal Samson, adiktolog Michal Miovský, abstinující spisovatel Josef Formánek a biskup Václav Malý

Pořad Václava Moravce, který se zabýval otázkami na téma v jakém stavu je naše duše. Současná doba si klade na naše duševní zdraví obrovské nároky.

Dokážeme však poznat tenkou hranici mezi běžnou neurózou a duševní nemocí ? Jan Martínek, psychoterapeut a ředitel České asociace pro psychické zdraví, přiznává, že neurotických projevů mezi lidmi přibývá a setkávají se s nimi všichni lidé. Hranice mezi rozladěností a skutečnou nemocí nejsou příliš ostré, nicméně například v případě deprese nejsou nemocní lidé schopní své emoční prožívání odklonit či ovládat.

Přibývá tedy více lidí s duševnám onemocněním nebo pouze více pacietů navštěvuje psychiatra? Jak se v Čechách léčí duševní nemoci ? Co všechno duševní nemoc obnáší? Tyto a další otázky zodpoví hosté Václava Moravce neuropatolog František Koukolík, psychiatři Martin Hollý a Michal Samson, adiktolog Michal Miovský, abstinující spisovatel Josef Formánek a biskup Václav Malý.

Pořad sledujte zde!

ZDROJE:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11054978064-fokus-vaclava-moravce/ 

Líbil se vám tento článek? Podělte se o něj s přáteli.

© 2019 O psychologii.cz. Všechna práva vyhrazena.